Znaczenie snu - Gwałt

 Gwałt jak znaczna część snów może on być odzwierciedleniem faktycznego lęku przed byciem zgwałconym lub powracających wspomnień o gwałcie z przeszłości czy innej przemocy seksualnej, której śniący kiedyś doświadczył.
Sen o gwałcie często symbolizuje wyrządzanie krzywdy sobie samemu poprzez tłumienie z różnych względów emocji czy części swojej osobowości.

Może być oznaką lekceważenia potrzeb, zarówno naszych, jak i innych osób.
Często jest to wyraz bycia zmuszanym do robienia czegoś wbrew naszej woli, moralności i etyce, tak zwany „gwałt duchowy”. Zapowiada nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia. Jeżeli potraktujemy przestrogę na poważnie, to będzie można uniknąć lub przynajmniej złagodzić ich konsekwencje.

 • patrzenie na gwałt – to symbol wykorzystywania nas przez osoby z otoczenia, być może bliską osobę (męża, kochanka, partnera); należy jak najszybciej uwolnić się z takiej relacji;
 • bycie gwałconym – oznacza dużą krzywdę, którą ktoś nam wyrządził, bezsilność w obliczu tego wydarzenia; śniący powinien zacząć bronić się przed atakami sennego gwałciciela;
 • bycie gwałcicielem – to znak, że śniący tłumi w sobie duże pokłady agresji i złości, które potrzebują ujścia;
 • ucieczka przed gwałcicielem – jest dobrą wróżbą; oznacza, że śniąca osoba jest asertywna, potrafi stanowczo wyrazić swoje zdanie i wyegzekwować należny jej szacunek; może być zapowiedzią niebezpiecznej sytuacji, z której wyjdziemy cało.
Ostatnie komentarze
 1. Natka

  Mój dzisiejszy sen był bardzo realistyczny . A w nim wszystko działo się normalnie oprócz tego że ja w tym śnie widziałam zjawiska paranormalne . Wie ktoś może o co chodzi z tym snem ?

 2. Agnieszka

  Byłam w nocy w mieście, wokół nie było nikogo. Nagle zaczął mnie ktos gonić, w ostatniej chwili uciekłam do domu kolegi. Ten ktoś po chwili chciał wejść do środka Ale mu sie to nie udało. O co chodzi?

 3. Nola

  Byłam na jakimś statku a tam jakieś małżeństwo (nie wiem kim oni są) zaczęło mnie gonić żeby zabić i tak cały sen uciekałam aż w końcu wpadłam w pułapkę i mnie złapali kobieta wyszła a facet zaczął się rozbierać i powiedział że zrobi ze mną takie rzeczy jakich nikt nigdy nie zrobił … Nie wiem jak to rozumieć

 4. Gosia

  Sniłam ,że szłam blotnistą drogą.Było ciemno,bylam radosna slizgalam sie na tym blocie nagle patrze a naprzeciw idzie mężczyzna po 50 poczułam strach .Mężczyzna spojrzał na mnie w taki sposob ze wiedzialam ze chce mi coś zrobić.Kiedy go mniełam odwrocilam się a on zaczął za mną biec .Czulam ,że chce mnie zgwałcić ,chcialam krzyczec o pomoc ale nie moglam wydobyć głosu ,biegłam .Obudzilam się

Opisz swój sen

Twój adres email nie zostanie opublikowany.