Znaczenie snu - Gwałt

 Gwałt jak znaczna część snów może on być odzwierciedleniem faktycznego lęku przed byciem zgwałconym lub powracających wspomnień o gwałcie z przeszłości czy innej przemocy seksualnej, której śniący kiedyś doświadczył.
Sen o gwałcie często symbolizuje wyrządzanie krzywdy sobie samemu poprzez tłumienie z różnych względów emocji czy części swojej osobowości.

Może być oznaką lekceważenia potrzeb, zarówno naszych, jak i innych osób.
Często jest to wyraz bycia zmuszanym do robienia czegoś wbrew naszej woli, moralności i etyce, tak zwany „gwałt duchowy”. Zapowiada nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia. Jeżeli potraktujemy przestrogę na poważnie, to będzie można uniknąć lub przynajmniej złagodzić ich konsekwencje.

  • patrzenie na gwałt – to symbol wykorzystywania nas przez osoby z otoczenia, być może bliską osobę (męża, kochanka, partnera); należy jak najszybciej uwolnić się z takiej relacji;
  • bycie gwałconym – oznacza dużą krzywdę, którą ktoś nam wyrządził, bezsilność w obliczu tego wydarzenia; śniący powinien zacząć bronić się przed atakami sennego gwałciciela;
  • bycie gwałcicielem – to znak, że śniący tłumi w sobie duże pokłady agresji i złości, które potrzebują ujścia;
  • ucieczka przed gwałcicielem – jest dobrą wróżbą; oznacza, że śniąca osoba jest asertywna, potrafi stanowczo wyrazić swoje zdanie i wyegzekwować należny jej szacunek; może być zapowiedzią niebezpiecznej sytuacji, z której wyjdziemy cało.
Ostatnie komentarze
  1. Natka

    Mój dzisiejszy sen był bardzo realistyczny . A w nim wszystko działo się normalnie oprócz tego że ja w tym śnie widziałam zjawiska paranormalne . Wie ktoś może o co chodzi z tym snem ?

  2. Agnieszka

    Byłam w nocy w mieście, wokół nie było nikogo. Nagle zaczął mnie ktos gonić, w ostatniej chwili uciekłam do domu kolegi. Ten ktoś po chwili chciał wejść do środka Ale mu sie to nie udało. O co chodzi?

Opisz swój sen

Twój adres email nie zostanie opublikowany.