Znaczenie snu - Babcia

ręka babci

Babcia w snach symbolizuje opiekunkę, strażniczkę, a także pocieszycielkę. Jako osoba starsza i doświadczona życiowo może nieść radę, podpowiadać sposób, jak poradzić sobie z problemami. Charakteryzuje się mądrością i dobrocią. Zapowiada pewien przełom w życiu, ważne wydarzenie, lekcję, z której powinniśmy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Czasem oznacza tęsknotę za rodzinnym domem i jego ciepłem.

Jednak możliwy jest również negatywny aspekt jej pojawienia się we śnie. Zwiastuje wówczas szkody, jakie mogą nas spotkać lub osoby, które nam źle życzą.

Jeśli we śnie wygląd lub zachowanie babci śniącej osoby się zmieniły – jest chora, ubrana na czarno lub jej ciało jest zdeformowane, może to oznaczać chorobę lub nieszczęście, które mogą dotknąć staruszkę.

  • zmarła babcia – sen o niej ma być dla śniącego ostrzeżeniem, często babcia udziela rad, które należy wziąć pod uwagę przy pojawieniu się problemu;
  • babcia przygotowująca posiłek – oznacza ukryte pragnienia i uczucia, śniący potrzebuje pomocy w podjęciu ważnej decyzji;
  • odprowadzanie babci na pociąg – symbolizuje pojawienie się ważnej dla nas osoby, choć często nie zdajemy sobie jeszcze z tego sprawy, należy zaufać intuicji i dać się ponieść uczuciom.

Często jest utożsamiana z kobietą pojawiającą się we śnie, ponieważ w wielu interpretacjach każda kobieta mająca białe lub siwe włosy jest uznawana za babcię. W takiej sytuacji należy odnieść sen do rzeczywistych zdarzeń.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.