Znaczenie snu - Basen

basen

Sny o basenie najczęściej związane są z życiem uczuciowym, miłością i małżeństwem. Zwykle ich interpretacja jest ściśle związana z wodą, rzeką, oceanem lub jeziorem. Czynnikiem, który wyróżnia basen spośród pozostałych symboli jest to, że jest on tworem sztucznym, wykonanym przez człowieka. Pływanie w nim daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ nie musimy obawiać się zagrożeń związanych z prądami i głębokością. Jednak woda, która się w nim znajduje nadal oznacza przynajmniej częściową niepewność i nieświadomość człowieka.

Istnieje różnica pomiędzy basenem służącym na własny użytek, a obiektem użyteczności publicznej. Publiczny oznacza przeżycia związane ze społecznością, w której żyjemy. Natomiast prywatny to osobiste odczucia i problemy.

  • pływanie w basenie – symbolizuje walkę z przeciwnościami losu, aby coś osiągnąć należy się o to starać; może również oznaczać wejście w nowy związek; to symboliczne zanurzenie się, zagłębienie w jakąś sprawę czy relację z inną osobą;
  • pływanie w ubraniu – oznacza problemy w związku;
  • pusty basen – zwiastuje trudności, konieczność zakończenia jakiejś relacji lub jej odbudowania;
  • basen przy domu – to symbol problemów, z którymi śniący jest w stanie sobie poradzić lub potrzeba uporządkowania własnego życia; to znaczenie wiąże się z interpretacją jeziora, ale pod warunkiem, że woda w basenie jest przejrzysta i czysta;
  • brudna woda w basenie – zapowiedź nadchodzącego zagrożenia, przede wszystkim dla miłości, sprawy mogą się skomplikować.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.