Znaczenie snu - Chomik

chomik

Chomikiem w naszej kulturze nazywamy osobę, która zbiera, kolekcjonuje różne rzeczy, innymi słowy „chomikuje”. Gromadzenie przedmiotów często pochłania bardzo dużo czasu i miejsca. Jest również postrzegane jako przejaw skłonności materialistycznych. To powoduje, że osoby nazywane chomikami nie są postrzegane pozytywnie przez otoczenie. Dlatego sen, w którym pojawia się chomik często jest kojarzony ze skąpstwem.

Jedną z jego interpretacji jest przesadne dążenie do gromadzenia kosztem innych potrzeb lub osób. Może też być zwiastunem znacznych korzyści majątkowych, które uzyskamy wkładając w jakieś przedsięwzięcie niewiele wysiłku.

Oprócz charakteru materialnego, można odnieść chomika we śnie do życia uczuciowego. W takim znaczeniu jest on sygnałem, że w związku z drugą osobą bierzemy od niej zbyt dużo, a od siebie dajemy niewiele lub niczego. Czasem może to oznaczać odwrotną sytuację. Śniący musi przyjrzeć się swojemu związkowi z partnerem i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Symbol ten może także przestrzegać przed zbytnią rozrzutnością. Zabezpieczenie finansowe egzystencji może przez to zostać zaprzepaszczone.

Zabawa z chomikiem to zapowiedź zawarcia w niedługim czasie korzystnej znajomości. Istnieje szansa na poznanie osoby wpływowej dzięki, której będzie możliwe odniesienie znaczącego sukcesu w jakiejś dziedzinie życia. Należy być uważnym, aby nie przegapić nadarzającej się okazji.
Hodowanie chomika jest znakiem, że śniący za mało uwagi poświęca swojemu związkowi. Powinien o niego bardziej dbać.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.