Znaczenie snu - Dziura

Dziura we śnie odzwierciedla obawy i problemy w rodzinie śniącego. Często te kłopoty i strach przed niepowodzeniem powodują u niego depresję.
Jeżeli dziura ma duże rozmiary, to czeka nas kompromitacja. Jakieś słowa lub czyny sprawią, że ludzie wokół stracą do nas szacunek. Należy być uważnym w kontaktach towarzyskich, aby nie narazić się niepotrzebnie na wstyd.
Czasem dziura we śnie jest oznaką naszej wewnętrznej pustki i niedostatków, na przykład uczuć.
W bardzo wielu interpretacjach jest to symbol kobiecych narządów płciowych, przez co oznacza płodność i narodziny czegoś nowego. Niektórzy przypisują im dzięki temu dużą moc zapładniającą, a także uzdrawiającą. Kamień z dziurą może być talizmanem płodności.
Często jest ukrytą pułapką, w którą łatwo wpaść, ale trudno będzie później się z niej wydostać.

  • dziurawe ubranie – jest przestrogą przed pożyczaniem od kogoś pieniędzy;
  • dziura w ziemi – symbolizuje nieodpowiednie towarzystwo, w jakim się aktualnie obracamy;
  • przebywanie w dziurze – jest oznaką ukrywania się przed światem, chowania się dla osiągnięcia spokoju, jednak jest to rozwiązanie krótkotrwałe;
  • wyjście z dziury – oznacza podjęcie działania, śniący ma już dość oczekiwania na odpowiedni moment;
  • wpadanie do dziury – to znak, że śniący zdał sobie sprawę ze swojej podświadomości i swoich ukrytych pragnień; ta interpretacja wynika z postrzegania dziur we śnie jako naszej podświadomości, z której nie zdajemy sobie sprawy i nie wiemy, co się w niej znajduje.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.