Znaczenie snu - Firanki

Symbolika firanek we śnie jest powiązana z oknem i domem. Dlatego ich interpretacja odnosi się do ludzkiej psychiki. Są one ozdobą okna i całego pomieszczenia. Stwarzają przytulne, klimatyczne miejsce do przebywania, ocieplają pokój. Oprócz tego osłaniają to, co się w nim dzieje przed ciekawskimi oczami osób z zewnątrz.
Pomimo tych pozytywnych aspektów ich posiadania jest również druga strona. Często są symbolem zasłaniania czegoś przed innymi, ukrywania tego, co powoduje, że śniący nie jest do końca szczery, nawet przed samym sobą.
Brak firanek symbolizuje patrzenie na świat trzeźwo, bez złudzeń i fałszywych nadziei. Z tego powodu jest on zimny i nieprzyjazny.

  • stanie/siedzenie za firanką – to próba osłonięcia się, ukrycia pewnych spraw, aby podtrzymać dobrą opinię na swój temat; takie działania nie pomogą już śniącemu, jedynym wyjściem dla niego jest przemyślenie i przewartościowanie swojego podejścia do życia i innych ludzi oraz wyciągnięcie wniosków na przyszłość;
  • okno bez firanek – oznacza pustkę w życiu, nudę i stagnację, ale to chwilowy stan, niedługo wszystko znów nabierze dawnego rytmu, czy nawet pędu;
  • pranie firanek –to znak, że śniący potrzebuje odmiany w swoim otoczeniu, pomieszczenia, w których przebywa są przygnębiające i nie dają mu inspiracji do działania; czasem wystarczy niewielka zmiana jakiegoś szczegółu wystroju, aby poprawić sobie humor i odzyskać pogodę ducha.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.