Znaczenie snu - Kochanek

Kochanek we śnie jest uosobieniem ideału partnera dla śniącej osoby. Może to oznaczać brak uczuć lub doznań w obecnym związku i cierpienia z tego powodu.

Taki sen może również oznaczać oddanie jakiejś sprawie, poświęcenie jej wiele czasu i uwagi, nawet zbyt wiele. Zaniedbanie pozostałych sfer życia nie jest korzystne, więc to marzenie senne jest także przestrogą.

Kochanek lub kochanka pojawiająca się w marzeniu sennym mogą być obrazem części naszej duszy. Są to, tak zwani anima i animus. Przedstawiają te cechy osobowości, które uznawane są za żeńskie i męskie. Jeżeli pojawiają się we śnie, to znaczy, że chcą zostać urzeczywistnione.

  • Para kochanków – symbolizuje rodzinne szczęście i pomyślność dla śniącej osoby;
  • Kochanek partnera – jest oznaką, że śniący ma wokół siebie wiernych i szczerych przyjaciół;
  • Walka z kochankiem – to zapowiedź trudnego okresu, nieprzyjemnych doświadczeń dla śniącego;
  • Śniący w roli kochanka – jest napomnieniem do przemyślenia swoich poczynań, ponieważ mogą okazać się brzemienne w skutkach; czasem lepiej się od czegoś powstrzymać niż ponosić później przykre konsekwencje;
  • Kłótnia z kochankiem – to dobry znak dla śniącego; oznacza, że może się od niebawem spodziewać wstąpienia w związek małżeński;
  • Spotkanie z byłym kochankiem – jest interpretowane podobnie jak były partner; to wyraz tęsknot i uczuć, jakimi darzymy jeszcze tą osobę często o nich zapominając; pojawienie się go we śnie oznacza powrót do wspomnień z nim związanych.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.