Znaczenie snu - Kolor czarny

czarny

W większości kultur czerń jest symbolem żałoby i ciemności. Wiążą się z nią złe, niemiłe skojarzenia.Śmierć jest kojarzona z mrokiem, przynosi ból. Jego wyrazem jest właśnie kolor czarny. Ma on również pokazać, że oddajemy hołd zmarłemu.

W marzeniach sennych jej znaczenie bywa nieco inne. Często oznacza rozpad czegoś. Jednak coś, co uległo zniszczeniu robi w naszym życiu miejsca dla czegoś innego, nowego lub po prostu odmienionego; pozwala na rozwój.

Czarny kolor we śnie może również symbolizować mroczne zakamarki duszy śniącego. Są to jego złe cechy charakteru, niemoralne pragnienia i nieetyczne uczynki, których dokonał. Często ludzie nie zdają sobie z nich sprawy lub nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich osobowość ma dwa różne oblicza. Jeżeli śni im się czerń, jest to znak, że pora zmierzyć się ze swoimi wadami i demonami. Należy nad nimi zapanować i nauczyć się żyć z tą świadomością.

W wielu interpretacjach kolor czarny jest miarą czasu. Szczególnie dotyczy to trwania ludzkiego życia. To znaczenie jest silnie związane z żałobą, a także podświadomością człowieka.

Z psychologicznego punktu widzenia sen, w którym pojawia się czerń symbolizuje depresję i zobojętnienie śniącego. Choroba ta i przygnębienie jej towarzyszące są wynikiem wewnętrznych sprzeczności jakie są w każdym z nas. Często prowadzą one do refleksji nad własnym życiem, a z czasem do wielu zmian w nim.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.