Znaczenie snu - Ksiądz

ksiądz

Ksiądz, który pojawia się we śnie jest zazwyczaj złym omenem. Zapowiada problemy i kłopoty, których śniący sam sobie przysporzy. Mogą one być na tyle poważne, że najbliżsi – rodzina i przyjaciele – będą się o niego zamartwiali.

Jeżeli ksiądz pojawia się w marzeniu sennym kobiety, to oznacza on mężczyznę, którego kocha. Taki sen to znak, że jej ukochany jest fałszywym człowiekiem, nieetycznym, niemoralnym i pozbawionym skrupułów.

Z uwagi na to, że dawniej księża i zakonnicy byli najbardziej wykształconymi, oświeconymi członkami społeczeństwa, ich pojawienie się we śnie może być również związane z taką interpretacją.

  • Spowiadanie się księdzu – zwiastuje porażkę, upokorzenie i poniżenie dla śniącego;
  • Rozmowa z księdzem – to zapowiedź spotkania z duchowym przewodnikiem, nauczenia się dzięki niemu czegoś nowego, rozwoju duchowego;
  • Ksiądz, który odprawia mszę – jest to symbol zmartwień, kłopotów i przeciwności losu; dla śniącego rozpoczyna się trudny okres pełen przeszkód;
  • Ksiądz głoszący kazanie – zapowiada, że któryś z członków rodziny śniącego zapadnie na jakąś chorobę;
  • Ksiądz flirtujący ze śniącą osobą – symbolizuje człowieka złego, pozbawionego skrupułów i moralności, którego powinno się wystrzegać.

Jeżeli ksiądz pojawia się w marzeniu sennym osoby chorej, to jest on dobrym znakiem. Od tej pory stan zdrowia śniącego będzie się poprawiał, nie powinien się już martwić.

Czasem ksiądz we śnie jest interpretowany jako zakonnik.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.