Znaczenie snu - Pranie

pranie

Pranie to czyszczenie swoich ubrań, pozbywanie się z nich brudu. Odzież stanowi nasze okrycie, coś co zazwyczaj jako pierwsze jest dostrzegane przez osoby postronne, zewnętrzna warstwa naszej osobowości.

We śnie pranie ma podobny charakter, dotyczy jednak sfery psychiczno-duchowej. Wyraża pragnienia bycia oczyszczonym, odrodzonym w oczach innych ludzi, wykreowania na nowo swojego zewnętrznego wizerunku.

Robienie prania we śnie jest pozbywaniem się uczuć, które są dla śniącego źródłem cierpień, bólu, przygnębienia, a nawet depresji. To emocje, które są złe lub nie mają racji bytu, gdyż ich obiekt nie odwzajemnia afektu śniącej osoby.

Często sen o praniu odnosi się do obmawiania kogoś lub bycia obiektem plotek i skandali, tak zwanego „prania brudów”. Jego znaczenie można również wiązać z wanną pojawiającą się we śnie i w niej szukać interpretacji.

  • Pranie własnych ubrań – oznacza potrzebę przeprowadzenia z kimś rozmowy i wyjaśnienia pewnych kwestii, najczęściej chodzi o członka rodziny lub kogoś bliskiego sercu;
  • Pranie cudzych ubrań – to zapowiedź nieoczekiwanego wyjścia na jaw planów śniącego, które chciał utrzymać w tajemnicy przed wszystkimi, nie przeszkodzi to jednak w ich realizacji i może być pewny swego sukcesu.
  • Praczka – może mieć sprzeczne znaczenia, dlatego należy zweryfikować znaczenie pod względem rzeczywistej sytuacji; może oznaczać brak wierności partnera bądź samego śniącego; inna interpretacja mówi o zapowiedzi sukcesów zawodowych;
  • Pralnia – symbolizuje brak stabilności w życiu śniącej osoby i jej niepewność, co do przyszłości.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.