Znaczenie snu - Gwałt

 Gwałt jak znaczna część snów może on być odzwierciedleniem faktycznego lęku przed byciem zgwałconym lub powracających wspomnień o gwałcie z przeszłości czy innej przemocy seksualnej, której śniący kiedyś doświadczył.
Sen o gwałcie często symbolizuje wyrządzanie krzywdy sobie samemu poprzez tłumienie z różnych względów emocji czy części swojej osobowości.

Może być oznaką lekceważenia potrzeb, zarówno naszych, jak i innych osób.
Często jest to wyraz bycia zmuszanym do robienia czegoś wbrew naszej woli, moralności i etyce, tak zwany „gwałt duchowy”. Zapowiada nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia. Jeżeli potraktujemy przestrogę na poważnie, to będzie można uniknąć lub przynajmniej złagodzić ich konsekwencje.

 • patrzenie na gwałt – to symbol wykorzystywania nas przez osoby z otoczenia, być może bliską osobę (męża, kochanka, partnera); należy jak najszybciej uwolnić się z takiej relacji;
 • bycie gwałconym – oznacza dużą krzywdę, którą ktoś nam wyrządził, bezsilność w obliczu tego wydarzenia; śniący powinien zacząć bronić się przed atakami sennego gwałciciela;
 • bycie gwałcicielem – to znak, że śniący tłumi w sobie duże pokłady agresji i złości, które potrzebują ujścia;
 • ucieczka przed gwałcicielem – jest dobrą wróżbą; oznacza, że śniąca osoba jest asertywna, potrafi stanowczo wyrazić swoje zdanie i wyegzekwować należny jej szacunek; może być zapowiedzią niebezpiecznej sytuacji, z której wyjdziemy cało.
Ostatnie komentarze
 1. Natka

  Mój dzisiejszy sen był bardzo realistyczny . A w nim wszystko działo się normalnie oprócz tego że ja w tym śnie widziałam zjawiska paranormalne . Wie ktoś może o co chodzi z tym snem ?

  • powołanie?

   Ja też tak mam, teraz mam na fotce nieba UFO.Może „powołanie”?A może już kontaktowalaś się z forum, albo rtv?Ja też tak mam, jakbym mieszkala na jakiejś wyspie,sami do mmie przychodzą takie doświadczenia, ale od dziecka -we śnie latam, mam tornada…czarno, dookoła latają i graty później na Internecie fota identyczna…a – moja rodzina nic we śnie nie widzi, koledzy owszem…Inne pokolenie?
   Nie wydaje mi się, bo inaczej nie miałabym …przyjaciół wcale,również z tego wczśniejszego.Kiedyś śniły mi się planety i opowieści SF, za młodszych czasów, adziś moje zainteresowania wzbogaciły się o w/w literaturę, jestem z pisarzami SF za pan brat, sama piszę o zjawiskach typu paranormal na blogu – jakby uruchomił kanał ezoteris…lspontanicznie ludziemi opowiadają,od `18 lat, dziś nie tylko stawiam karty i jestem fanem, ale udało mi się”wciągnąć” mnóstwo osób, bo oprócz tego do jogin-search dane mi jest rejestracja tego na fotach np.

 2. Agnieszka

  Byłam w nocy w mieście, wokół nie było nikogo. Nagle zaczął mnie ktos gonić, w ostatniej chwili uciekłam do domu kolegi. Ten ktoś po chwili chciał wejść do środka Ale mu sie to nie udało. O co chodzi?

 3. Nola

  Byłam na jakimś statku a tam jakieś małżeństwo (nie wiem kim oni są) zaczęło mnie gonić żeby zabić i tak cały sen uciekałam aż w końcu wpadłam w pułapkę i mnie złapali kobieta wyszła a facet zaczął się rozbierać i powiedział że zrobi ze mną takie rzeczy jakich nikt nigdy nie zrobił … Nie wiem jak to rozumieć

 4. Gosia

  Sniłam ,że szłam blotnistą drogą.Było ciemno,bylam radosna slizgalam sie na tym blocie nagle patrze a naprzeciw idzie mężczyzna po 50 poczułam strach .Mężczyzna spojrzał na mnie w taki sposob ze wiedzialam ze chce mi coś zrobić.Kiedy go mniełam odwrocilam się a on zaczął za mną biec .Czulam ,że chce mnie zgwałcić ,chcialam krzyczec o pomoc ale nie moglam wydobyć głosu ,biegłam .Obudzilam się

 5. Kingaa

  Miałam sen, w którym grubka przyjaciół more go byłego goniła mnie nocą pp mieście. Krzyczeli za mną cały czas, że dzięki nim nie zapomnę tej nocy. Ukryłam się w bloke. Chciałam komuś powiedzieć Co się stato i nagle ktoś otworzył mi drzwi. Ucieszyłam się I weszłam do środka. Okazało się, że to kolejni znajomi I chcą tego samego. Ze strachem obudziłam się I zastanawiałam Co to mogło znaczyć.

 6. Wisia

  Szłam z koleżanką, żeby pomóc przygotowywać przyjęcie. Jednak ona szła szybciej i ja zostałam w tyle. W pewnym momencie dołączyli się do mnie jacyś chłopacy. Mieli sok pomarańczowy i powtarzali cały czas, że nic nie umieją, że nic się nie nauczą. Ja powtarzałam, im że się nauczą. Oni skręcili, a ja poszłam trochę szybciej, żeby dogonić koleżankę. Kiedy już dochodziłam do domu to zaczepili mnie ci sami chłopacy. Zaczęli mnie dotykać w talii, po tyłku, po biuście. Krzyczałam odwalcie się zboczeńcy, starałam się wyrwać. Jak już mi się udało dojść do domu to się rozpłakałam.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.