Ludzie pojawiający się w snach

Niejednokrotnie, kiedy budzimy się rano szybko orientujemy się, że znowu śnili nam się jacyś ludzie. Niekiedy są to osoby znajome, ale bywa też, że śnią nam się jakieś gwiazdy telewizji czy Internetu bądź osoby całkiem nieznajome, sąsiedzi czy ktoś, kto tak naprawdę nigdy nie widzieliśmy, zastanawiając się, czy on w ogóle istnieje.

ludzie

Ludzie są istotnym elementem naszych snów, ale czy pojawianie się konkretnych osób ma jakiekolwiek znaczenie?

Specjaliści od tematyki snów twierdzą, że za każdym snem kryje się jakaś symbolika. Pojawiające się w naszych snach postacie mogą mieć znaczenie związane z zaistniałymi w naszych życiach sytuacjach jak i marzeniach sennych. W związku z tym, niezbędne jest analityczne rozpoznanie symboliki, które oczywiście nie jest proste, ale możliwe.

Okazuje się, że niektóre postaci ze snów mogą pełnić nawet rolę pewnego rodzaju duchowych pomocników – często osoby te pojawiają się w konkretnych momentach naszego życia, kiedy mają miejsce pewne sytuacje. Ich zadaniem jest głównie służenie nam pomocą, oczywiście o ile odczytamy to co mają nam do powiedzenia trafnie. Jeśli uda nam się odczytać ich przesłanie, możemy otrzymać od nich wiele ważnych wskazówek, które mogą być pomocne w kilku istotnych sprawach, a niekiedy nawet mogą pomóc nam w rozwiązywaniu trapiących nas problemów. Nierzadko zdarza się nawet, że dobrze odczytane wskazówki naszych sennych pomocników bezpośrednio bądź pośrednio przyczyniają się do lepszego życia na jawie. Czasami ich przesłania mogą być również ostrzeżeniami – nie zawsze więc trzeba szukać pozytywnych aspektów i nie zawsze takie rzeczy można z nich wyczytać.

Specjaliści z dziedziny snów przeprowadzają dokładne analizy tego, co śni się ludziom i wysnuwają dzięki nim wnioski. Nierzadko są nawet w stanie pomóc osobom, które nie wiedzą, że cierpią, a przez sny ich organizm próbuje im coś powiedzieć – najczęściej jest to związane z koniecznością zmiany czegoś w ich życiu, polepszeniu sytuacji życiowej, za co najczęściej sami jesteśmy odpowiedzialni.

Okazuje się, że dzięki snom, w których często pojawiają się ludzie, a w szczególności, jeśli ma się sny, w których pojawiają się konkretne osoby można dojść do wniosku co faktycznie łączy nas w tymi osobami, o ile oczywiście są nam one znane. Dzięki takim snom dowiadujemy się między innymi jakiego typu wibracje przyciągamy i na jakim poziomie odbywają się te relacje.

Najczęstsze sny, które pojawiają się z udziałem ludzi dotyczą wspomnień z czasów szkolnych – często śnią nam się koledzy jak i koleżanki z czasów szkolnych. Co to oznacza? Zazwyczaj Ci koledzy i koleżanki reprezentują nasze emocje i myśli – dotyczy to głównie koleżanek, natomiast koledzy odpowiadają za nasze stany psychiczne jak i towarzyszące tym stanom odczucia. Jeśli miewacie tego rodzaju sny, warto zastanowić się nad swoim stanem emocjonalnym i psychicznym i to bardzo głęboko, lecz bez paniki – warto przeanalizować co działo się w ostatnim czasie i poczynić w tej kwestii odpowiednie kroki.

Jakiś przykład snu i jego znaczenie?

Owszem. Idealnym przykładem będzie sen trzydziestopięcioletniej kobiety, która na jawie załatwiała w ostatnim czasie bardzo ważne sprawy odnoszące się do jej pracy. Liczyła tym na pomoc koleżanki, która obiecała jej pomoc.
Umysł kobiety pewnej nocy wygenerował sen, w którym pojawia się dziewczyna bardzo podobna do koleżanki, która miała jej pomóc. Sen wskazywał jasno, że dziewczyna ta kupiła sobie sztuczną szczękę, zakładając ją na swoje obecne zęby i dzięki temu bardzo ładnie wyglądała. Kobieta pytała koleżanki jak to zrobiła, bo też by tak chciała, lecz szybko stwierdza, że z bliska wygląda to bardzo sztucznie.

Jak więc można interpretować tego rodzaju sen?

Szukanie rozwiązania w sennikach jest zbędne, bowiem tutaj trzeba analizować sen pod kątem osobistym. Przesłanie jest jednak bardzo wyraźne – obietnice koleżanki są fałszywe i nie można liczyć na jej pomoc. Za pięknymi słowami nie kryje się nic dobrego.
Czy sen pokrył się z prawdą? W tym wypadku niestety tak, obietnice okazały się fałszywe, ale śniąca przygotowała się na to i poradziła sobie samodzielnie.
Analiza snu nie zawsze musi być skomplikowana – wystarczy go zapamiętać i odnieść się do tego, co dzieje się aktualni w naszym życiu – nie zawsze musimy interpretować wszystko dosłownie, ale warto mieć się na baczności.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.