Znaczenie snu - Słoma

pole

Słoma jest symbolem czegoś mało ważnego, niewiele wartego, a także biedy, ubóstwa. Pojawiając się w marzeniach sennych może symbolizować wiele trudów i wysiłków włożonych w jakieś przedsięwzięcie, które jednak nie przyniosło zysku śniącemu. Oznacza konieczność czekania na coś, stagnacji. Może mieć również inne interpretacje, znacznie odbiegające od tej ogólnej.

Słoma może być także synonimem czegoś nietrwałego, ulotnego. Dlatego często mówi się o „słomianym zapale”, czyli chwilowym zamiarze, podjętym pod wpływem jakichś emocji, który ulatnia się wraz z ich osłabnięciem. Wynika to z faktu, że słoma jest materiałem, który łatwo zniszczyć, spalić i nie pozostaje po niej nic.

  • Spanie na świeżej, czystej słomie – to dobry omen; zapowiada czas w życiu, który będzie wolny od stresu i niepokoju, chwile, kiedy można będzie się odprężyć i odpocząć, zregenerować siły, odbudować harmonię, równowagę psychiczną;
  • Snopy słomy na polu – oznaczają zamknięcie pewnego etapu w życiu i przejście do kolejnego; śniący odczuwa lęk przed tym, co ma dopiero nastąpić, boi się, że sobie nie poradzi z nowymi sytuacjami i wyzwaniami, więc próbuje przynajmniej przygotować się do nich psychicznie;

Zbieranie słomy i ładowanie na wóz – jest zwiastunem daremnych wysiłków śniącego; wykona ona bardzo ciężką pracę, ale nie otrzyma za nią odpowiedniego wynagrodzenia; powinien zastanowić się nad podjęciem się tego zadania, może lepiej byłoby zrezygnować.

Ostatnie komentarze
  1. Krystyno

    Świnie które zjedli dziecko

  2. Anonim

    Spanie bialym proszkiem

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.