Znaczenie snu - Dziadek/ dziadkowie

Podobnie jak babcia, jest osobą starszą i doświadczoną przez życie. To sprawia, że cechuje go mądrość i zawsze jest w stanie nam coś doradzić. Sen o dziadku może pomóc śniącej go osobie w rozwiązaniu wielu problemów za sprawą rad udzielonych przez staruszka.

Rozmowa z dziadkiem jest zapowiedzią trudności, których niemal nie da się pokonać, jeśli to nastąpi, to po długim czasie i wielu trudach.
Niejednokrotnie jest to przestroga, aby racjonalnie podejmować rozmaite decyzje. Należy zastanowić się nad zaistniałą sytuacją i kierować doświadczeniem, które już zdobyliśmy. To pozwoli nam uchronić się przed ewentualnymi negatywnymi skutkami naszych działań.

Istnieją interpretacje, które mówią, że pojawienie się dziadków we śnie symbolizuje długie życie albo otrzymanie spadku w niedalekiej przyszłości.

  • odwiedzanie dziadka – to znak, że los nam sprzyja;
  • widok smutnego dziadka – oznacza, że śniący musi przemyśleć swoje postępowanie, gdyż może ono być niesprawiedliwe lub nieetyczne;
  • widok szczęśliwego dziadka – symbolizuje, że śniący jest dobrą osobą, nie musi się zmieniać, a szczęście będzie mu dzięki temu sprzyjało;
  • choroba dziadka – zapowiada, że jakaś bliska osoba potrzebuje naszej pomocy, najczęściej jest to ktoś z rodziny;
  • pogrzeb dziadka – to przestroga przed stratami materialnymi, należy być ostrożnym, aby ich uniknąć;
  • dziadek do orzechów – symbolizuje ciężką pracę, trudności w dojściu do celu, trzeba będzie włożyć mnóstwo wysiłku w nasze starania, aby osiągnąć to, co zamierzyliśmy; często jest to znak, że dręczącego nas problemu nie da się rozwiązać w sposób konwencjonalny.

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.